Jak pielęgnować blond włosy?

Kobieta pielęgnuje swoje blond włosy

Każda kobieta posiadają włosy w kolorze powinna zdawać sobie sprawę z faktu, że wymagają one szczególnej pielęgnacji. Czym charakteryzują się zatem blond włosy? Jak je pielęgnować? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Czym charakteryzują się włosy w kolorze blond?

Kolor włosów uzależniony jest od zawartości melaniny, czyli naturalnego barwnika, który jest obecny w łodydze włosowej. Istnieją bowiem dwa rodzaje melaniny, a mianowicie eumelanina, która przeważa w przypadku ciemnych włosów oraz feomelanina, która dominuje w przypadku włosów blond oraz rudych. Warto również wiedzieć, że naturalne włosy w kolorze blond są z reguły cieńsze i bardziej delikatne niż włosy ciemne. W efekcie są one bardziej narażone na przesuszanie oraz uszkodzenia. Zaletą posiadania naturalnych włosów w kolorze blond jest natomiast fakt, że zazwyczaj jest ich więcej niż w przypadku włosów ciemnych posiadanych przez brunetki, czy szatynki. Co jeszcze warto wiedzieć o włosach w kolorze blond? Istotne może być to, że jasne włosy odmładzają i nadają twarzy bardziej wypoczęty, łagodny i promienny wygląd, co doceniła niejedna kobieta, niezależnie od wieku!

W jaki sposób pielęgnować blond włosy?

Jasne włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji dzięki czemu będą nie tylko piękne, ale również zdrowe. Jak pielęgnować blond włosy? Podstawą jest dobór odpowiednich kosmetyków, począwszy od szamponów, po odżywki i maski. W przypadku odżywek i masek warto postawić na preparaty regenerujące, odżywcze oraz silnie nawilżających, ponieważ dbają o strukturę i połysk włosów, a także zapobiegają ich przesuszeniu, matowieniu i uszkodzeniom. Ważne jest również to, by jednocześnie pielęgnowały kolor przedłużając jego trwałość. Szampony powinny być natomiast lekkie i nieobciążające, ponieważ kosmetyki tego typu pozwalają nie tylko skutecznie usunąć zanieczyszczenia z włosów i skóry głowy, ale wykazują również działanie nawilżające i ochronne. W przypadku koloryzacji istotne jest natomiast odpowiednie przygotowanie do farbowania, co pozwoli uzyskać jednolity i piękny kolor, a same włosy będą bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i działanie słońca.

Pielęgnacja blond włosów – jakie składniki powinny znajdować się w kosmetykach?

Jak już wspomniano pielęgnacja blond włosów wymaga stosowania odpowiednich kosmetyków. W związku z tym warto pamiętać, że powinny znajdować się w nich:

  • składniki chroniące kolor, czyli przede wszystkim niebieskie i fioletowe pigmenty, które zapobiegają żółceniu rozjaśnionych włosów;
  • składniki odżywcze, nawilżające i regenerujące, których przykładem mogą być oleje i ekstrakty roślinne, a także różne witaminy. Pozwalają one bowiem utrzymać blond włosy w dobrej kondycji;
  • składniki zabezpieczające, takie jak np. Glikoamina. Neutralizuje ona bowiem cząsteczki metali ciężkich, dzięki czemu włosy są miękkie i pełne blasku.

Podsumowując należy stwierdzić, że pielęgnacja blond włosów wymaga nie tylko przeprowadzania odpowiednich zabiegów, ale dobrania również właściwych kosmetyków. Istotne jest także to, by z jasnymi włosami obchodzić się delikatnie, ponieważ są one cieńsze niż włosy ciemne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.