Dlaczego warto zabierać partnera do szkoły rodzenia?

ciąza, poród, szkoła rodzenia

Wiele kobiet, udając się po raz pierwszy do szkoły rodzenia, zastanawia się, czy jest sens zabierać tam swojego partnera. Czy jest to faktycznie tak bardzo istotne, a może będzie jedynie przeszkadzał? Z całą pewnością w takim przypadku należy rozważyć wszystkie za i przeciw, aby stworzyć sobie jasny obraz sytuacji i od razu móc podjąć korzystną decyzję.

Szkoła rodzenia- dlaczego jest tak istotna?

Nie każda para decyduje się na szkołę rodzenia. Dlatego, że uważają ją za zbędną lub po prostu nie czują takiej potrzeby. Czasem pojawia się także uczucie zakłopotania, które również może przeważyć o tym, iż para zrezygnuje z zajęć. Udowodniono jednak, iż szkoła rodzenia, tak samo, jak i poradnia laktacyjna mogą przynieść pozytywne skutki. Doradca laktacyjny pomaga przecież zrozumieć zmiany zachodzące w ciele, a także uczy przyszłą mamę odpowiedniego karmienia piersią i obchodzenia się w tej chwili z małym człowiekiem. To właśnie dlatego powstały szkoła rodzenia oraz poradnia laktacyjna, a doradca laktacyjny naprawdę jest gotowy na wszystko. Dzięki uczęszczaniu na takie zajęcia przyszli rodzice będą mogli być lepiej przygotowani do swojej roli. Dużo tego typu szkół oferuje zwłaszcza Warszawa. To właśnie Warszawa, jako miasto jest najlepiej pod tym względem rozwinięta i dlatego dobór odpowiedniej szkoły rodzenia to jedynie kwestia czasu.

Czy warto zabierać swojego partnera do szkoły rodzenia?

Z całą pewnością jest to jedno z częściej pojawiających się pytań. Szkoła rodzenia w Warszawie jest doskonale dopasowana do par, które przychodzą razem, a więc znajdzie się tam miejsce i fachowe szkolenie także dla przyszłego tatusia. Oczywiście odpowiednim miejscem na wspólną wizytę będzie także poradnia laktacyjna, w której pracujący doradca laktacyjny opowie wszystko krok po kroku obydwojgu z rodziców, co sprawi, iż przyszły tata poczuje się bardziej odpowiedzialny i zaangażowany, a to już pierwszy krok do tworzenia unikatowych więzi.

Jedną z uznawanych szkół rodzenia w Warszawie jest http://www.szkola-magiera.pl/szkola-rodzenia, w której przyszli rodzice mogą liczyć na właściwe przygotowanie do czynnego porodu.

Szkoła rodzenia, od kiedy warto tam chodzić i kiedy zabrać partnera?

Nieprawdą jest, że do szkoły rodzenia trzeba chodzić już od samego początku ciąży. Na początku jest to po prostu… bezsensowne! Z pomocy szkoły rodzenia warto skorzystać, pomiędzy 6 a 8 miesiącem ciąży. Jest to czas, w którym kobieta z reguły czuje się najlepiej. Nie jest spuchnięta ani tak bardzo przemęczona, jak na początku, a więc ma najwięcej energii i siły do tego, aby uczyć się nowych rzeczy.

Tak naprawdę już na pierwszą wizytę warto zabrać ze sobą swojego partnera. Dzięki temu będzie on aktywnie uczestniczył w przygotowaniach do przyjścia na świat swojego dziecka, a także zdobędzie unikatową wiedzę na temat tego, jak powinien zachować się, wtedy gdy rozpocznie się poród. Bardzo często są to informacje niezwykle istotne, zwłaszcza wtedy gdy pojawiają się pewne komplikacje. Warto więc zaangażować swojego partnera w przygotowania i dać mu szansę na to, aby się w pełni wykazał. Zdobyta wiedza jest istotna także nie tylko w ciąży i podczas porodu, ale i w późniejszym etapie, gdy dziecko jest już na świecie. Dowiedzieć się można między innymi, jak prawidłowo przewijać i nosić dziecko, co jest niezwykle ważne. Warszawa jest bogata w szkoły rodzenia o najwyższym standardzie, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

buciki dla dzicka
Źródło: Pixabay.com

Jakie dokładne kompetencje może zdobyć uczęszczający tam mężczyzna?

Warto wymienić przynajmniej kilka, a są to:

  • wiedza na temat tego, jakie objawy towarzyszą ostatnim tygodniom ciąży, dzięki czemu będzie mógł być on wsparciem dla swojej partnerki i wykazywać się większym zrozumieniem.
  • pakowanie walizki do szpitala
  • pierwsze oznaki rozpoczętego porodu
  • na co przygotować się podczas porodu
  • jak wspomóc partnerkę, która zmaga się z depresją poporodową
  • jak prawidłowo skompletować wyprawkę dla niemowlaka

Jest to, z całą pewnością istotna wiedza, która pozwoli przyszłym rodzicom, jak najlepiej przygotować się na narodziny ich dziecka i na odpowiednią opiekę nad nim.

1 thoughts on “Dlaczego warto zabierać partnera do szkoły rodzenia?

  1. Od początku trzeba angażować przyszłego tatusia w różne działania. Myślę, że szkoła rodzenia to miejsce dla obydwu rodziców, także tatuś mile widziany!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.