Usuwanie zmarszczek za pomocą lasera – czy to działa?

kobieta w makijażu dotyka dłonią twarzy

Laser jest narzędziem szeroko wykorzystywanym w medycynie estetycznej. Pozwala nam poradzić sobie z wieloma problemami, w tym m.in. ze zmarszczkami. Są oznaką starości i choć możemy opóźnić ich pojawienie się, nie jesteśmy w stanie ich uniknąć. Jak wygląda i jakie efekty przynosi laserowe usuwanie zmarszczek?

Na czym polega laserowe usuwanie zmarszczek?

Pojawienie się zmarszczek jest naturalnym efektem starzenia się skóry. Nic dziwnego w tym, że chcemy się ich pozbyć. Na czym polega laserowe usuwanie zmarszczek? Laserowe usuwanie zmarszczek to popularny zabieg, polegający na miejscowym uszkodzeniu komórek w głębokich warstwach skóry poprzez ich podgrzanie wiązką lasera. Uszkodzone komórki stymulowane są do rozpoczęcia naturalnego procesu samoregeneracji. Zabieg jest w pełni bezpieczny. Nie uszkadza zewnętrznej warstwy skóry. Większość pacjentów twierdzi, że laserowe usuwanie zmarszczek nie jest bolesne oraz iż można odczuć jedynie pieczenie bądź szczypanie. W razie potrzeby, możliwe jest zastosowanie znieczulenia miejscowego. Usuwanie zmarszczek laserem to zabieg trwający od kilkunastu do maksymalnie kilkudziesięciu minut. Jeśli chodzi o cenę laserowego usuwania zmarszczek, zaczyna się od około 400 złotych, a kończy nawet na kilku tysiącach.

Czy leczenie zmarszczek laserem jest skuteczne?

Laserowe usuwanie zmarszczek uchodzi za skuteczny zabieg. Efekty, jakie możemy osiągnąć dzięki niemu, to przede wszystkim:

  • ujędrnienie skóry,
  • wyrównanie drobnych i głębokich zmarszczek,
  • poprawa kondycji i napięcia wiotczejącej skóry,
  • poprawa kolorytu skóry.

Im wcześniej zdecydujemy się na laserowe usuwanie zmarszczek, tym lepiej. W przypadku głębokich i utrwalonych zmarszczek, potrzebna będzie większa liczba zabiegów, aby osiągnąć zadowalające rezultaty. Wiele także zależy od tego, z jakimi zmarszczkami się borykamy. Wyróżniamy zmarszczki mimiczne, senne, grawitacyjne i posłoneczne. Nie wszystkie powstają w wyniku starzenia się skóry. Metodę, rodzaj i parametry stosowanego lasera dobiera oczywiście kosmetolog, na podstawie kondycji ogólnej skóry i rodzaju zmian do skorygowania.

O czym pamiętać decydując się na laserowe usuwanie zmarszczek?

Decydując się na usuwanie zmarszczek laserem, musimy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. Na 4 tygodnie przed zabiegiem nie należy się opalać, zarówno na słońcu, jak i w solarium. Należy również zrezygnować z kremów z retinolem i peelingów, a w dniu wykonywania zabiegu – nie pić alkoholu, ponieważ negatywnie wpływa na przebieg terapii laserowej. Nie należy również w tym dniu nakładać makijażu.

Przed leczeniem zmarszczek powinna odbyć się konsultacja z kosmetologiem, który oceni stan skóry, wykluczy ewentualne przeciwwskazania w tym m.in. alergię, wykonując próbę laserową. Kosmetolog powinien dokładnie wytłumaczyć pacjentowi, jak należy postępować, czego unikać i jakich kosmetyków może używać przed zabiegiem, a jakich nie. Pamiętajmy, że każdy przypadek jest inny, niezwykłe znaczenie ma więc indywidualne podejście do każdego pacjenta.

Jesteś zainteresowany laserowym usuwaniem zmarszczek? To jeden z wielu zabiegów, jakie oferuje Klinika Miracki w Warszawie. Zapraszamy serdecznie do kontaktu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.