Soczewki jednorazowe – jakie czynniki przemawiają za ich wyborem?

Nakładanie soczeki jednorazowej.

Soczewki kontaktowe to coraz powszechniejsza alternatywa dla klasycznych okularów. Z roku na rok sięga po nie coraz więcej osób, które nade wszystko cenią sobie wygodę, doskonałą jakość widzenia oraz możliwość prowadzenia aktywnego trybu życia bez względu na wadę wzroku. Soczewki kontaktowe występują w trzech podstawowych wariantach – jednodniowym, miesięcznym oraz całodobowym. Osoby początkujące najczęściej sięgają po szkła jednodniowe, które pozwalają im oswoić się z nową metodą korekcji wzroku oraz trafnie ocenić, czy jest ona dla nich odpowiednia.

Czym charakteryzują się soczewki jednodniowe?

Soczewki jednodniowe, znane także jako szkła jednorazowe, jak sama ich nazwa wskazuje, są przeznaczone do jednorazowego użytku. Soczewki zakładamy na oczy z rana, nosimy je przez cały dzień i zdejmujemy wieczorem przed pójściem spać. Nie są one przeznaczone do dalszego użytku, co sprawia, że wyrzucamy zużytą parę do kosza, a następnego dnia zakładamy nową i tak postępujemy przez cały czas. Soczewki jednodniowe są najczęściej zalecane początkującym użytkownikom, gdyż pozwalają im nauczyć się korzystania ze szkieł kontaktowych oraz przekonać się, czy w ich przypadku warto korzystać z tej metody korekcji wzroku.

Z użytkowaniem soczewek jednorazowych wiąże się kilka istotnych zalet. Po pierwsze, wybierając je zdejmujemy z siebie obowiązek pielęgnacji szkieł. Soczewki jednodniowe nie wymagają bowiem ani specjalnego przechowywania, ani oczyszczania wieczorem, ani przestrzegania wszystkich pozostałych zasad obowiązujących w przypadku szkieł wielorazowych. Jedyne, co musimy zrobić, to założyć je na oczy oraz zdjąć przed pójściem spać. Nie ma także konieczności zakupu dodatkowych produktów i akcesoriów do soczewek – płynu do czyszczenia, pojemniczka do ich przechowywania itp.

Soczewki jednorazowe.

Kiedy warto sięgnąć po soczewki jednodniowe i jakie wybrać?

Soczewki jednodniowe to świetny wybór nie tylko dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą nowoczesną metodą korekcji wzroku. Z uwagi na ich specyfikę i sposób użytkowania, szkła jednorazowe świetnie sprawdzą się także w przypadku osób, które tylko od czasu do czasu korzystają z soczewek – w ich przypadku inwestycja w szkła długoterminowe byłaby znacznie mniej opłacalna niż zakup opakowania soczewek jednorazowych. Szkła jednodniowe to także doskonała opcja na wakacje, kiedy nie mamy miejsca ani możliwości zadbania o szkła, a także na długą podróż samochodem, samolotem czy pociągiem.

W sprzedaży dostępny jest szeroki wybór szkieł jednorazowych. Aby korzystanie z nich było bezpieczne i wygodne dla naszych oczu, warto sięgnąć po sprawdzone produkty znanych i cenionych w branży okulistycznej producentów. Należy do nich np. marka Johnson&Johnson, która posiada w swojej ofercie doskonałej jakości soczewki Acuvue Oasys. Soczewki 1-Day Acuvue Moist pozwalają zachować optymalne nawilżenie oczu oraz skutecznie chronią ich powierzchnię przed podrażnieniami. Technologia Lacreon tworzy dookoła soczewek trwałą nawilżającą otoczkę, która sprawia, że soczewki Acuvue są niezwykle komfortowe w użytkowaniu oraz praktycznie niewyczuwalne na powierzchni oczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.