Mobilny USOS APS – jak z niego korzystać?

aplikacja USOS

Mobilny system USOS APS to oficjalna aplikacja, stworzona z myślą o pracownikach i studentach Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. O tym, jak przydatna może okazać się mobilna wersja Uniwersyteckiego System Obsługi Studiów dowiecie się z tego oto artykułu.

Najstarsza uczelnia pedagogiczna w Polsce

APS w Warszawie to uczelnia pedagogiczna z wieloletnią już tradycją, która została założona w 1922 roku. Podstawowym celem uczelni było właściwe przygotowanie i wykształcenie osób do pracy z ludźmi niepełnosprawnymi, którzy wymagają specjalistycznej pomocy. Uczelnia kształci na takich kierunkach jak:

 • pedagogika,
 • pedagogika specjalna,
 • praca socjalna,
 • psychologia,
 • socjologia.

Na działalność edukacyjną APS składa się tak aktywność naukowa, jak i popularyzacja szeroko rozumianej wiedzy, z zakresu pedagogiki specjalnej i nauk pokrewnych.

System USOS APS – struktura stron

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, podobnie jak większość polskich uczelni wyższych, korzysta z Uniwersyteckiego Systemu Obsługi Studiów – USOS APS. Działania w głównym systemie informacyjnym, przeznaczonym do zarządzania całym tokiem studiów, odbywają się za pomocą przeglądarki internetowej. Wystarczy zalogować się do systemu poprzez podanie numeru PESEL i hasła, aby w pełni z niego korzystać. W strukturze strony systemu, podobnie jak w innych stronach USOSweb, można wyróżnić cztery podstawowe sekcje:

 • Panel Centralnego Systemu Uwierzytelniania – umożliwia zalogowanie się do USOS APS, zmianę hasła oraz wylogowanie się.
 • Menu główne – zawierające listę odnośników do poszczególnych działów systemu np. Dla studenta, Dla pracowników lub Katalog.
 • Menu podrzędne – jego zawartość zmienia się w zależności od wybranego w menu głównym działu.
 • Treść strony – tutaj odbywa się właściwa praca systemu USOS APS, czyli wypełnianie ankiet, zapisy do grup zajęciowych, czy wyszukiwanie przedmiotów.

Mobilny USOS APS

studia, system USOS APS
Źródło: Pixabay.com

Od 29 stycznia 2019 roku została udostępniona, dla studentów i pracowników Akademii, aplikacja Mobilnego systemu USOS. To innowacyjny program stworzony z myślą o użytkownikach telefonów, którego zadaniem jest poprawa funkcjonalności całego systemu obsługi studiów.

Jakie moduły znajdziemy w aplikacji?

Mobilna wersja USOS APS 1.0 aplikacji udostępnia moduły takie jak:

 • Oceny, gdzie każdy student może zobaczyć uzyskane stopnie. Do użytkowników docierają automatyczne powiadomienia o nowej ocenie, która znalazła się w systemie.
 • Ankiety – ta opcja pozwala studentom wypełniać ankiety związane z oceną danego pracownika pedagogicznego uczelni.
 • USOSmail, dzięki tej usłudze możliwe jest wysyłanie wiadomości do innych użytkowników mobilnego systemu USOS APS.
 • Aktualności – każdy na bieżąco otrzymuje ważne wiadomości.
 • Moje eID – w tym module dane takie jak PESEL czy indeks dostępne są w postaci kodu paskowego bądź jako kod QR.
 • O uczelni – tutaj każdy zainteresowany znajdzie najważniejsze informacje o Akademii.
 • Wyszukiwarka – bez tej opcji trudno wyobrazić sobie mobilną aplikację. Dzięki wyszukiwarce bez problemu znaleźć można konkretną osobę lub przedmiot.

Jak zainstalować aplikację mobilny USOS Aps?

Aby móc pobrać mobilną aplikację wystarczy:

 • mieć smartfona z systemem Android ,
 • dostęp do Internetu,
 • założyć konto Google.

Spełniając powyższe wymagania, można rozpocząć wykonanie instalacji Mobilnego USOS APS. Po pierwsze, odnajdźmy aplikację w Sklepie Google Play. Po uruchomieniu Sklepu Play wpiszmy w wyszukiwarkę „Mobilny USOS APS”. Gdy pojawi nam się ikona z interesującą nas aplikacją kliknijmy na nią, a następnie rozpocznijmy jej instalację.

Aby instalacja przebiegła prawidłowo, powinniśmy zaakceptować regulamin. Po zakończonej instalacji na ekranie naszego telefonu pojawi się ikona aplikacji USOS APS, którą po kliknięciu będziemy mogli uruchomić.

Pierwsze wejście w aplikację wymusi pojawienie się zapytania „Przesyłać dane o awariach aplikacji?” Wybierzmy dowolną opcję, a następnie przejdziemy do okna logowania. Login i hasło do mobilnej wersji systemu, jest identyczne jak w dla USOSweb. Po zalogowaniu zostaniemy automatycznie przekierowani do okna, w którym potwierdzimy naszą tożsamość.

System jest dostępny zarówno w polskiej, jak i angielskiej wersji językowej. To niezwykle wygodna alternatywa, która umożliwi nam kontrolę swoich ocen i śledzenie bieżących wiadomości w dowolnej chwili – na spacerze, w autobusie, czy spotkaniu ze znajomymi. Nie ma co zwlekać i najlepiej już dziś zdecydować się na mobilną aplikację.

Link do systemu https://usosweb.ps.edu.pl

1 thoughts on “Mobilny USOS APS – jak z niego korzystać?

 1. A z tymi systemami to tez nie do końca tak kolorowo…osobiście zapisy na przedmioty przez USOS uważam za porażkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.