Fenomen radiofrekwencji – czyli jak fale radiowe odmładzają.

zabieg kosmetyczny fal radiowych

Postępy w nowoczesnej kosmetologii sprawiają, że nieunikniony proces starzenia się staje się mniej zniechęcający. Zdaniem wielu znanych kosmetologów na całym świecie lifting falami radiowymi (w skrócie RF-lifting) to przyszłość kosmetologii przeciwstarzeniowej. Do niedawna, jeśli mówiliśmy o najmniej traumatycznych metodach odmładzania, to zawsze porównywano je do operacji chirurgicznych jako swego rodzaju model doskonałości, który może opóźniać objawy starzenia się o kilka dziesięcioleci. Wraz z pojawieniem się technologii RF sytuacja uległa radykalnej zmianie. Ta procedura jest nie tylko porównywalna pod względem skuteczności z chirurgią plastyczną, ale w niektórych przypadkach jest znacznie lepsza. Obecnie „kosmetologia sprzętowa” jest w stanie silnie konkurować z chirurgią plastyczną. Proces odmładzania skóry oparty jest na właściwościach kolagenu, białka odpowiedzialnego za elastyczność skóry. Jedną z bezpiecznych, bezbolesnych i skutecznych metod jest zabieg podnoszenia częstotliwości fal radiowych.

Mechanizm działania fal radiowych 

Podnoszenie częstotliwości fal radiowych (radiofrekwencja) to wpływ na skórę fal elektromagnetycznych o określonej częstotliwości. Zabieg jest nam znany jako terapia UHF – ma szerokie zastosowanie w fizjoterapii.

Kolagen to „magiczne” słowo, które pojawia się w słowniku kobiet po 30 roku życia. To właśnie to białko odpowiada za wsparcie macierzy zewnątrzkomórkowej skóry, utrzymując jej elastyczność i młodość.

Naturalny proces odnowy włókien kolagenowych zachodzi przez całe życie.

Ilość białka nie zmniejsza się, ale jakość nici kolagenowych spada na skutek działania wewnętrznych i zewnętrznych czynników niszczących.

Podczas sesji liftingu o częstotliwości radiowej za pomocą prądu elektrycznego skóra jest rozgrzewana do 40 ° C, co ma kluczowe znaczenie dla związku białkowego.

Podgrzewając naskórek następuje koagulacja spiralnych włókien kolagenowych, które fałdując napinają skórę. W ten sposób uzyskuje się efekt liftingu.

Efekt zabiegu nie ogranicza się do napięcia skóry. Działanie prądu rozciąga się nie tylko na warstwy skóry, ale także na tkankę tłuszczową, stymulując lipolizę. Dodatkowo poprawia się miejscowe krążenie krwi i odpływ limfy. Aktywowane są fibroblasty – komórki, które „rodzą” kolagen i elastynę.

Wskazania do liftingu falami radiowymi:

grawitacyjne opadanie skóry;

podwójny podbródek;

letarg skóry;

zmiany pigmentacyjne;

trądzik różowaty;

tłuszcz w ciele, cellulit;

rozstępy;

zwiotczenie skóry po drastycznej utracie wagi;

blizny i blizny potrądzikowe.

Radiofrekwencja – RF zapewnia:

– likwidację „boczków”,

– likwidację wiotkiej skóry po porodzie,

– wymodelowanie ramion (poprawa jędrności i napięcia skóry),

– wyszczuplenie ud, łydek, odmłodzenie kolan, podniesienie pośladków,

– redukcję cellulitu, poprawę jędrności, drenaż.

Skuteczność liftingu radiowego jest wyższa w przypadku wczesnego rozpoczęcia kursu odmładzającego. Najlepsze wyniki osiąga się, gdy korekty są dokonywane w wieku od 35 do 45 roku życia.

Czym lifting RF różni się od innych technik.

Zalety stosowanie fal radiowych to: bezbolesność; krótki czas trwania sesji: możliwość stosowania od 20 roku życia w celu zlikwidowania śladów trądziku; długotrwałe działanie (proces syntezy kolagenu nasila się z czasem); możliwość prowadzenia sesji o każdej porze roku.

Ogólna nazwa RF-lifting odnosi się do kilku technik odmładzających, połączonych jednym rodzajem promieniowania – częstotliwością radiową.

Jak często musisz wykonywać zabieg falami radiowymi?

Efekt zabiegów oraz ich ilość uzależniona jest od wieku i rodzaju skóry. W przypadku pacjentek poniżej 45 roku życia (lub przed wystąpieniem menopauzy) wystarczy cykl 4-8 sesji.

Maksymalna liczba to 15 zabiegów. Przerwa między sesjami nie powinna przekraczać dwóch tygodni. Kobiety po pięćdziesiątce będą musiały raz w tygodniu odwiedzać kosmetyczkę.

Oczekiwany efekt:

Efekty liftingu widoczne są już po pierwszym zabiegu – skóra staje się gęstsza i napięta. Pod koniec kursu wyrównuje się jej powierzchnia i kolor, owal twarzy staje się wyraźny, fałdy i duże zmarszczki znikają lub zmniejszają się. Docelowym efektem liftingu jest odmłodzenie o 10-15 lat.

Kobiety zauważają znaczne zmniejszenie cellulitu już po pierwszej sesji radioliftingu.

Przeciwwskazania (narażenie na porażenie prądem w celu odmłodzenia ma przeciwwskazania medyczne):

procesy nowotworowe, które mogą przyspieszyć z powodu ogrzewania tkanki;

trądzik różowaty, zwłaszcza w ostrej fazie;

zakrzepowe zapalenie żył w ostrej postaci;

choroby grzybicze i infekcyjne skóry w okolicy zabiegowej;

wysokie nadciśnienie;

padaczka i zaburzenia psychiczne;

ogólnoustrojowe uszkodzenia tkanki łącznej (toczeń rumieniowaty, twardzina skóry i inne).

Nie wykonuje się liftingu falami radiowymi kobietom w ciąży i karmiącym, a także osobom z metalowymi i silikonowymi implantami oraz rozrusznikiem serca. Nie można wykonywać zabiegów w podwyższonych temperaturach, podczas przeziębień i menstruacji.

Zgodność z innymi zabiegami przeciwstarzeniowymi:

Zaletą liftingu RF w porównaniu z innymi metodami jest możliwość połączenia go z zabiegami wspomagającymi i stymulującymi turgor skóry – mezoterapią i biorewitalizacją. Można je wykonywać naprzemiennie, ale z kilkudniową przerwą. Nie ma znaczenia, co jest pierwsze – lifting czy np. mezoterapia.

Również lifting RF jest kompatybilny z zastrzykami z botoksu. Jeśli zabieg liftingujący zostanie przeprowadzony 14 dni po wstrzyknięciu, jego wynik będzie bardziej zauważalny.

Jak dbać o skórę po liftingu:

Jedną z zalet  fal radiowych jest minimalny okres rekonwalescencji. .

Bezpośrednio po zabiegu pozostałości żelu usuwa się wilgotnym wacikiem, krem nakłada się na skórę. Najlepszy to taki, który jednocześnie nawilża, odżywia i koi.

Przez pierwsze 3-4 dni lepiej powstrzymać się od stosowania peelingów. W tym czasie minie zaczerwienienie i obrzęk.

Po liftingu skóra wymaga stałej pielęgnacji. Powinien to być nie tylko krem, ale także maski o działaniu ściągającym – poprawią efekt zabiegu. W trakcie kursu należy powstrzymać się od wizyty w solarium, łaźni lub saunie. Jeśli lifting wykonywany jest latem, należy użyć kremu z ochroną UV.

Lifting falami radiowymi to jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się oznak starzenia.

Za pomocą fal o częstotliwości radiowej można rozpocząć naturalne procesy odmładzania skóry.

Częstotliwości radiowe oddziałują na środkowe i dolne warstwy skóry, w tym podskórną tkankę tłuszczową, spłycają wszystkie rodzaje zmarszczek, usuwają worki pod oczami, poprawia cerę i ogólny stan skóry.

Oparzenia skóry są całkowicie wykluczone, ponieważ reakcja zachodzi tylko między skórą właściwą a naskórkiem, tkanka mięśniowa nie jest zaangażowana w proces.

Wynik zabiegu jest natychmiast zauważalny. Jest to metoda bezbolesna, niewymagająca znieczulenia. Nie wymaga specjalnego okresu przygotowawczego i długotrwałej rehabilitacji.

Działa niezależnie od rodzaju skóry na każdym obszarze (twarz, dekolt, uda, brzuch, ramiona itp.) Dobrze komponuje się z innymi zabiegami pielęgnacyjnymi przeciwstarzeniowymi. Nie ma ryzyka infekcji. Wysoka celność pozwala wpływać na określony obszar bez wpływu na sąsiednie. Brak jest reakcji alergicznych.

Zabieg doskonale sprawdza się w walce ze zmianami skórnymi związanymi z wiekiem oraz modelowaniu sylwetki.

Jeżeli chodzi o technologię w jakiej wykonywane są zabiegi to jest to urządzenie: Maximus TriLipo oraz Accent XL. Są to systemy przeznaczone do zabiegów estetycznych które działają jednocześnie na trzech poziomach tkanki – skórze, tłuszczu i mięśniach.

Zabieg RF można wykonać w naszych salonach w J’adore Instytut w Warszawie i Krakowie. Serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.