Czy warto pójść do fizjoterapeutki uroginekologicznej planując ciążę?

Kobieta jest u fizjiterapeutki urologicznej przed planowaniem ciąży

Artykuł partnera.

Fizjoterapia uroginekologiczna to dziedzina związana z profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem dolegliwości występujących w obrębie miednicy. Fizjoterapeuci pomagają osobom borykającym się z chorobami układu moczowo- płciowego, w tym nietrzymaniem moczu, gazów i stolca czy obniżeniem narządów rodnych.

Dlaczego warto korzystać z pomocy fizjoterapeutów uroginekologicznych?

Jak wspomniano powyżej, fizjoterapia uroginekologiczna pomocna jest w diagnostyce oraz leczeniu zmian pojawiających się w obrębie miednicy. Co ważne, wspomniana fizjoterapia obejmuje również działania realizowane nie tylko w ramach leczenia, ale również profilaktyki zdrowia.

Kto powinien korzystać z pomocy fizjoterapeutów uroginekologicznych?

Wiedza i doświadczenie fizjoterapeutów uroginekologicznych pomocne jest w leczeniu zaburzeń układu moczowo- płciowego. Z porady specjalisty powinny zatem skorzystać osoby borykające się obniżeniem narządów rodnych oraz z nietrzymaniem moczu, gazów czy stolca. Tego rodzaju dolegliwości znacznie pogarszają jakość życia pacjentów, a osoby borykające się z nimi powinny zapoznać się z ofertą wysokogatunkowych produktów dostępnych na stronie https://www.poznajelly.pl/. Prezentowane na stronie wyroby, w tym wkładki są niezwykle pomocne w ograniczaniu problemów urologicznych i zdecydowanie podnoszą komfort życia chorych. Poza tym, wizyta zalecana jest kobietom planującym ciążę, będącym w ciąży oraz paniom po porodzie siłami natury i po cesarskim cięciu. Warto dodać, że z zalet fizjoterapii mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Metody wykorzystywane przez fizjoterapeutów są bowiem polecane w przypadku częstomoczu, problemów z mikcją czy nawracającymi infekcjami dróg moczowych. Fizjoterapia pomocna jest również w odniesieniu do dolegliwości bólowych narządów płciowych czy braku satysfakcji seksualnej.

Czym zajmuje się fizjoterapeuta uroginekologiczny?

Fizjoterapia uroginekologiczna to nowa dziedzina fizjoterapii, której obiektem zainteresowania są mięśnie dna miednicy. Co ważne, działania realizowane przez fizjoterapeutów mogą być wspomagane środkami farmakologicznymi. Takie kompleksowe działanie przynosi bardzo wymierne korzyści. W ramach fizjoterapii wykorzystywane są nieinwazyjne i bezbolesne techniki, które mogą być z powodzeniem stosowane w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu, obniżenia narządów miednicy mniejszej czy objawów rozejścia spojenia łonowego.

Czy kobiety planujące ciążę powinny korzystać z konsultacji fizjoterapeutki uroginekologicznej?

Zdecydowanie tak. Techniki wykorzystywane w tego rodzaju fizjoterapii mogą bowiem stanowić element wspomagający leczenie niepłodności. Są one również wykorzystywane w przypadku pochwicy, bolesnych miesiączek czy endometriozy. Stanowią one również przygotowanie do porodu oraz pomagają w szybkiej rekonwalescencji po porodzie. Warto dodać, że w ramach fizjoterapii ograniczana jest bolesność stosunków po porodzie oraz redukowane są napięcia w obrębie kręgosłupa. Techniki fizjoterapeutyczne pomocne są w przypadku rozejścia mięśni prostych brzucha oraz terapii blizny po cesarskim cięciu. Kobiety planujące ciążę powinny zatem korzystać z konsultacji fizjoterapeutycznych, które mogą stanowić rodzaj profilaktyki zdrowia i przygotowania ciała na trudy ciąży i porodu. Podczas spotkań specjaliści uczą panie prawidłowej pracy z oddechem oraz wyjaśniają wszelkie wątpliwości związane z okresem ciąży, porodem oraz połogiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.