Co zabrać w góry z dzieckiem?

osoba w górach

Wyprawa w góry to świetny sposób na spędzenie z dzieckiem wolnego czasu. Niezależnie od tego, czy wyruszymy na krótką weekendową wycieczkę, czy też na dłuższy urlop, góry mogą nam dostarczyć mnóstwa atrakcji. Aby jednak z wyprawy przywieźć tylko dobre wspomnienia, warto się do niej odpowiednio przygotować. Szczególnie jeśli na tego typu wycieczkę zabieramy pociechy po raz pierwszy.

Co wziąć pod uwagę planując wyprawę?

Przygotowując się do wyprawy w góry, musimy uwzględnić kilka kluczowych czynników. Pierwszy to wiek dzieci. Zupełnie inaczej wygląda bowiem wycieczka z niemowlakiem lub z dzieckiem, które jeszcze nie chodzi, a inaczej z nastolatkiem, który jest już w dużej mierze samodzielny. Druga istotna kwestia to pora roku. Inne atrakcje i przygody czekają na nas w górach zimą, a inne latem. Przed zaplanowaniem terminu wyjazdu, warto też uwzględnić przewidywania pogodowe. Utrzymujący się przez tydzień deszcz lub zamieć śnieżna nie należą z pewnością do najmilszych niespodzianek, zwłaszcza w sytuacji, gdy zamierzaliśmy codziennie wyruszać na szlak lub na stok narciarski.

Przemyślmy również kwestię długości pobytu oraz rodzaju zakwaterowania, z którego będziemy chcieli skorzystać. Kiedy na wycieczkę zabieramy malutkie dzieci, lepiej postawić na wygodny apartament z udogodnieniami dla najmłodszych. Ze starszymi dziećmi możemy z kolei spokojnie zdecydować się na któreś z górskich schronisk. Niezależnie od tego, na co postawimy, w sfinansowaniu wynajmu wakacyjnego lokum pomóc nam może szybki kredyt.

Co spakować na wycieczkę z dzieckiem?

Punkt pierwszy i najważniejszy to solidne i komfortowe obuwie. Buty, które zabieramy ze sobą w góry, powinny być przede wszystkim wygodne i przystosowane do długich pieszych wędrówek. W przypadku młodszych dzieci, zwłaszcza tych, co do których mamy obawy, czy dadzą radę samodzielnie przejść całą trasę, przydatne okazać się może nosidełko turystyczne. Jeśli takiego nie posiadamy, a przejściowe problemy z domowym budżetem uniemożliwiają zakup, z pomocą może przyjść szybki kredyt.

Druga warta uwzględnienia przy pakowaniu kwestia to odpowiednia odzież. Pamiętajmy, aby w góry zawsze ubierać się na tak zwaną cebulkę, a więc wielowarstwowo, przygotowując się tym samym na ewentualne gwałtowne zmiany pogody. Pakując ubranka dla dziecka, koniecznie zabierzmy ciepłą kurtkę lub bluzę, która przydać się może także latem. Weźmy też dodatkowy komplet ubrań na zmianę – mogą okazać się zbawienne w przypadku przemoczenia lub znacznego ubrudzenia. Nie zapomnijmy również o czapce oraz pelerynie przeciwdeszczowej, gdyż nawet w pełni lata pogoda w górach potrafi być kapryśna.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Wśród niezbędnych przedmiotów, które warto zabrać w góry, wymienić także należy dobrze wyposażoną apteczkę. Powinna zawierać przede wszystkim leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, wodę utlenioną oraz plastry i bandaże. Latem z pewnością przydatne będą także środki odstraszające owady oraz maść na ukąszenia.

Koniecznie zabierzmy także krem z filtrem UV i okulary przeciwsłoneczne. Po zmroku przydać się może również podręczna latarka. Na szlak nigdy nie wyruszajmy z rozładowanym telefonem, a najlepiej miejmy przy sobie pojemny powerbank. Pokrycie kosztów wszelkiego dodatkowego wyposażenia i akcesoriów przydatnych w górach, umożliwić może szybki kredyt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.